5 чекори за користење на Hack за бесплатен крикет безжичен жариште

5 чекори за користење на Hack за бесплатен крикет безжичен жариште
Dennis Alvarez

Бидејќи сме сигурни дека го читате ова, AT&T обезбедува некои услуги под името Cricket Wireless. Општо земено, AT&T има побрзи брзини, подлабок опсег на планови и повеќе поволности.

Меѓутоа, она што можеби ве привлекло во Крикет на прво место е тоа што нивната сила лежи во обезбедувањето евтин и неограничен план.

Значи, ако тоа е ваш приоритет, не можете да погрешите! Покрај тоа, тие се компанија која е прилично фокусирана на елементот на корисничкото искуство.

Тие, исто така, ги снабдуваат своите клиенти со дополнителни 10 GB бесплатни податоци со нивните услуги Cricket Wireless.

Сепак , има малку негативна страна. Оние од нас на планот за неограничен интернет од 55 долари ќе забележале дека овој план доаѓа без Hot-Spot.

Тоа е кажано, постои уште една опција. Постои и неограничен план од 60 долари, кој доаѓа со податоци до 15 GB. Овој може да се користи за Hot-Spotting и само редовно користење на интернет податоци.

Работата е што за многу клиенти, ниту еден од овие планови не обезбедува сосема доволно. Поради оваа причина, многумина од нас биле таму влечејќи ја мрежата барајќи совети и хакери за тоа како да ги заобиколат ограничувањата на Hot-Spot.

Ако сте еден од тие луѓе, сте дошле до вистинско место. Речиси го направивме целото ловење за да не морате!

Во оваа статија, ќе ви прикажеме целинаопсег на испробани и доверливи начини за „хакирање“ на вашиот Hot-Spot за подобри перформанси .

Значи, ако барате бескрајно Hot-Spot како функција, погледнете ги нашите совети и трикови подолу !

Хакирање на крикет хотспот

Нормално, секогаш има нешто што ќе даде мал отпор кога се обидувате да направи акробација како овој.

Во овој случај, тоа воопшто не е ништо големо. Првото нешто што треба да направите е да обезбедете дека вашата сметка на AT&T е платена за користење на крикет хотспот .

Штом ќе го направите ова, можете да продолжите на следење чекорите подолу за да го пробиете вашиот пат до неограничено бесплатно Hot-Spotting со безжичен крикет.

Со секој од овие совети, важно е да се забележи дека тие ќе работат подеднакво без разлика дали користите Андроид или телефон на Apple .

Покрај тоа, овие трикови на почетокот може да изгледаат малку тешки. Но, не грижете се, ако внимателно ги следите чекорите подолу, треба да се вклучите и да работите за кратко време!

Затоа, без дополнително одложување, ајде да се заглавиме во тоа:

Чекор 1: Инсталирајте уредувач на база на податоци за поставки

 • На вашиот телефон, ќе треба да навигирате или до PlayStore или AppStore (Android и Apple, соодветно)
 • Внесете „Поставување уредувач на база на податоци“.

Потоа, за да започнете со работа, почекајте додека апликацијата се презема и потоа отворете ја кога ќе биде готово.

Чекор 2: Скролувајте надолу до „Состојба за проверка на правото на поврзување“

 • Веднаш по отворањето на апликацијата, скролувајте надолу низ опциите додека не ја најдете онаа со наслов „Состојба на проверка на правото на Tether“.
 • Откако ќе го пронајдете, допрете го за да го отворите.

Чекор 3: Променете го бројот на темата

Исто така види: 4 начини да се поправи предупредувањето за обновување на DHCP

Штом ќе ја отворите оваа поставка, на екранот ќе се појави прозорец за дијалог.

 • Се што треба да направите овде е да напишете „- 1” во лентата .

Забелешка: додека го правите тоа, бидете многу внимателни да не го изоставите симболот минус пред 1. Исто така, нема потреба да пишувате превртените запирки, само она што е внатре во нив. Веројатно веќе го знаевте ова, но ние само го кажуваме за јасност.

 • На крајот, внесете ја лентата за поставки во апликацијата и затворете ја самата апликација .

Чекор 4: Промена на релевантните поставки на вашиот телефон

Сега кога се погриживме за работите во апликацијата, време е да бидете сигурни дека вашиот телефон може да го следи примерот .

Ова е малку незгодно ако не сте го направиле претходно, па ќе се обидеме да бидеме што е можно појасни овде.

Во зависност од телефонот што го користите, изгледот може да биде малку поинаков од она што е наведено подолу. Ако има разлики, тие треба да бидат само мали.

Во ред, еве одиме:

 • Прво, одете на „Поставки“ на вашиот телефон .
 • Следно, ќе треба да отворате „Мобилни мрежи“.
 • Потоа, допрете на „ Имиња на пристапни точки."
 • Одете на опцијата што вели „Крикет".

Во овој момент, ќе ви биде дадена список полн со опции поврзани со копирање, почнувајќи од MMS Proxy до APN протокол за роаминг. Побарајте ги и копирајте и залепете сè што ќе видите.

<. 2>Чекор 5: Одете на типот APN

Понатаму, ќе треба да обезбедете да пишувате во овие хакови што ќе ги променат вашите стандардни поставки во типот на APN . Еве ги подолу:

 • стандардно,MMS,dun,supl

Кога ќе завршите напишете ги овие „шифри за измами“ во полето за тип APN , следното нешто што ќе треба да направите е да ја исклучите апликацијата и потоа да отидете на главниот интерфејс на вашиот телефон .

Кога сте таму, проверете го вашиот мобилен Hot-Spot за да бидете сигурни дека работи како што треба.

Ако не работи веднаш, не паничете. Некои телефони ќе бараат од вас да ги рестартирате пред да стапат на сила овие промени во поставките.

Што е следно?

Откако ќе го завршите горенаведеното чекори, следното нешто е да ги отворите поставките за Hot-Spot .

Во овој момент, треба да видите дека Cricket Wireless мрежата работи.

Додека сте таму, треба да ги проверите и генеричките поставки во опциите за Hot-Spot на телефонот. Потоа треба да видите дека ниту еден од вашите MB не се користи.

Всушност, наместо ова, интернетот на вашиот телефон треба да се напојува исклучиво од бесплатната Hot-Spot .

И тоа е тоа! Сега треба да ја имате на располагање удобноста на бесплатен и неограничен Hot-Spot!

Исто така види: Како да поврзете Toshiba Smart TV со WiFi?

Бесплатно и неограничено Hot-Spot низ сите 50 држави!

Со користење на горенаведениот хакирање и вклучување на вашиот мобилен Hot-Spot, би требало да можете да ја носите вашата безжична мрежа Крикет со себе каде и да завршите.

Се надеваме дека овој совет помогна ти. Како што е кажано, ако сте нашле друг начин да го направите тоа што функционира исто толку добро, би биле љубопитни да дознаеме сè за тоа.

Ве молиме посетете нè во делот за коментари подолу за да можеме да го пренесеме информации до нашите читатели!
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.