Како да рестартирате шоу на Hulu? (објаснето)

Како да рестартирате шоу на Hulu? (објаснето)
Dennis Alvarez

како да го рестартирате шоуто на hulu

Hulu е една од најпопуларните и најпопуларните онлајн услуги за стриминг што ви овозможуваат да уживате во совршениот раб на стабилност, вистинската брзина и квалитетот на стриминг за видеа. Hulu е во сопственост на продукцијата Волт Дизни и тоа ви овозможува да уживате во некои од нивните ексклузивни наслови, како и најрано на Hulu.

Исто така види: TiVo Bolt Сите светла трепкаат: 5 начини да се поправат

Тие се прилично кул со апликации за речиси сите главни платформи и многу повеќе што веројатно можете да ги фатете ги вашите раце. Hulu ја нуди вистинската платформа со сите карактеристики што навистина ќе го подобрат целото искуство за стриминг за вас. Ако сакате да рестартирате шоу на Hulu, еве неколку работи што ќе треба да ги знаете за тоа.

Како да рестартирате шоу на Hulu? Дали е можно?

Да, тоа е сосема можно и нема да мора да се соочите со какви било тешкотии или пречки ако сакате да го постигнете тоа. Сè што треба да направите е да бидете сигурни дека го следите вистинскиот пристап и дека вашиот Hulu работи без никакви грешки и нема да мора да се соочувате или да се справите со какви било проблеми со Рестартирање на шоу на Hulu.

Постојат неколку начини да го направите тоа, а еве неколку вообичаени методи кои можете да ги користите за рестартирање на шоу на Hulu.

Исто така види: 6 начини да се поправи AT&T U-Verse Водичот не работи

Во рамките на шоуто

Ако сте во рамките на шоуто и би сакале да го започнете одново, сосема е можно да го направите тоа. Се што ќе треба да направите епроверете дали кликнувате на стрелката и ќе видите дека на екранот во долниот лев агол се појавува икона за почеток. Откако ќе кликнете на иконата, шоуто ќе започне од почеток и ќе можете да уживате во него од почеток.

Користете ја лентата за лизгање

Таму е, исто така, лента за напредок на Hulu што ви овозможува да напредувате или премотувате одредено шоу според вашите преференции и можете да го гледате од одредено време колку што сакате. Имајќи го тоа на ум, ако сакате да го прескокнете воведот или заслугите и не сакате да чекате да започне повторното шоу.

Најдобар начин би бил да ја користите лентата за лизгање на дното на вашиот екранот и можете да ја премотате содржината до која било точка што ја сакате, вклучително и на самиот почеток. Ова ќе ви помогне да ја започнете серијата одново, без воопшто да добивате проблеми или грешки.

Од главното мени

Можете и да го рестартирате шоуто од главното мени во Hulu и тоа е исто така прилично лесно. Ќе го рестартира шоуто од самиот почеток, дури и ако има неколку сезони или епизоди. Сè што ќе треба да направите е да отидете на картичката „Продолжи со гледање“ и да кликнете на трите точки до шоуто што сакате да го рестартирате. Тука ќе го најдете копчето за отстранување. Откако ќе притиснете Отстрани, можете да ја пребарувате истата емисија и таа ќе започне од почеток.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.