Како да ги проверите текстуалните пораки преку Интернет на T-Mobile?

Како да ги проверите текстуалните пораки преку Интернет на T-Mobile?
Dennis Alvarez

Ти мобилниот не гледа текстуални пораки онлајн

И покрај тоа што нуди голем избор на пакети на своите клиенти, T-Mobile, светски мрежен провајдер, сепак мора да се соочи со прашања од своите клиенти во врска со така саканите пакети за текстуални пораки .

Ова е главно поради тешкотиите со кои се соочуваат многу клиенти кога се обидуваат да пристапат до нивните пораки онлајн. Додека клиентите сè уште чекаат решение за оваа секојдневна функција, компанијата сè уште нема дадено никакви изјави за нудење какви било опции.

Бидејќи многу клиенти спомнувавме проблеми поврзани со пристапот до нивната историја на текстуални пораки, со други зборови, пораките што ги испратиле или примиле, мислевме дека ќе се обидеме да ви заштедиме малку време со тоа што на сите ќе ви дадеме водич за решавање проблеми:

T-Mobile Види текстуални пораки онлајн

Компанијата јасно стави до знаење дека нивен приоритет е да се обезбеди приватност и заштита на своите клиенти освен обезбедување начин за складирање на нивните текстуални пораки. Ова не беше добро прифатено од нивните клиенти, кои сè уште бараат можност да ги следат нивните пораки на интернет.

Покрај тоа, друг фактор што треба да се земе предвид е веројатно огромното количество простор и меморија што вашите пораки можат да ја окупираат во вашиот уред. Ако вашиот мобилен телефон не е прилично нов или свежо ажуриран, постојаната и продолжена употреба и на меморијата и на просторот можепредизвикате вашиот систем да работи бавно или уште полошо, да падне!

Можете да заборавите и на T-Mobile да чува резервна копија од вашите текстуални пораки . Бидејќи веќе објавија, немаат намера да прават нешто на тој начин. Значи, како можете да пристапите до вашите испратени и примени текстуални пораки онлајн? Еве еден лесен водич за тоа како:

Со цел да пристапат до текстуални пораки онлајн на T-Mobile, корисниците имаат две опции и двете вклучуваат употреба на апликации или програми од трети лица кои може да ви понуди можност за складирање на вашите пораки во меморијата на вашиот уред.

Мал совет ако сте корисник на iPhone: секогаш постои можност iTunes да прави резервна копија не само на вашите текстуални пораки, туку и на други податоци исто така. Значи, ако сте корисник на iPhone, секогаш може да се обидете да ги вратите вашите текстуални пораки користејќи ја апликацијата или програмата за обновување податоци за вашиот iOS систем .

Сепак, откако ќе дадете ако се обидете, има пристојни шанси целиот процес да ви биде заморен и одзема многу време, бидејќи најверојатно ќе поврати цел куп податоци до кои навистина не очекувате да пристапите.

Ако не сте корисник на iPhone и тоа не е опција за вас, еве две опции кои ќе работат за сите платформи за мобилни телефони (Android, iOS и Windows phone):

Моја СМС-порака

Без разлика која платформа ќе ја изберете за да го стартувате вашиот T-Mobile, било Андроид, iOS илидури и на вашиот телефон со Windows, секогаш постои опција и да испраќате, примате и да пристапувате до вашите текстуални пораки ако користите My SMS . Освен на платформи за мобилни телефони, оваа апликација работи и на преносни компјутери, таблети и десктоп компјутери.

Апликацијата или програмата ветува дека ќе ги складира сите текстуални пораки што ги испраќате од сите уреди поврзани со неа. Ова може да ви помогне ако барате брза и прифатлива опција за складирање и пристап до вашите текстуални пораки онлајн. Дополнително, апликацијата или верзијата на програмата на My SMS ви овозможува да испраќате и примате текстуални пораки онлајн од уредот по ваш избор.

Исто така види: Далечинскиот управувач за ненадејна врска не работи: 4 начини да се поправи

Ако она што го барате е да читате некого туѓи текстуални пораки онлајн, Мојата СМС нема да ви понуди голема помош. Ниту апликацијата ниту верзијата на програмата, без разлика од која платформа ја користите, нема да ви помогнат да пристапите до текстуалните пораки на другите луѓе.

Исто така види: 6 начини да се поправи адаптерот за допир на прозорци „Netgear-VPN“ не е пронајден

Ако е тоа така, вашата најдобра опција е сè уште шпионска програма , бидејќи овој вид програма може да ве води низ нечии пораки така што ќе ги снима и ќе ви овозможи подоцнежен пристап до собраните податоци преку онлајн сметка.

Во случај да барате враќање на избришаните пораки од складиштето на другите корисници, прашање е да се најде вистинската програма и таму можете да ги најдете дури и текстовите што некој друг веќе ги избришал.

Се подразбира дека лицето или луѓе чии текстуални пораки ги опоравуватетреба да бидат информирани за таквото дејство. Тоа е затоа што претставува голема повреда на нечија приватност да ги следите неговите текстуални пораки доколку не се свесни за вашите постапки и/или не ви дале дозвола да го сторите тоа . 04:08

Текстуални пораки на T-Mobile

Ако сте задоволни со вашата апликација T-Mobile, ќе бидете уште посреќни да дознаете дека тоа е најлесниот и најбрзиот начин за складирање и пристап до вашите текстуални пораки онлајн. Апликацијата на давателот ги зачувува сите пораки што биле испратени од вашиот уред додека ја користите нивната мрежа.

Не земајќи предвид дека T-Mobile вели дека тие не ги чувајте вашите текстуални пораки, едноставно е да ја преземете нивната апликација и да ги следите чекорите подолу за да стигнете до складиштето на текстуални пораки:

Чекор 1: Преземете и стартувајте ја апликацијата

Чекор 2: Најавете се на вашата сметка со наведување на вашето корисничко име и лозинка

Чекор 3: Пристапете до опцијата „Поврзи се и сподели“ од вашето мени и изберете го копчето „ текстуални пораки'

Чекор 4: Кликнете на „влезно сандаче“ за да најдете листа на сите ваши текстуални пораки подредени во вообичаениот формат за време и датум

Чекор 5: Изберете ја пораката што сакате да ја прочитате и кликнете на „читај“ за да пристапите до неа.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.