Како да додадете апликации во Spectrum Cable Box?

Како да додадете апликации во Spectrum Cable Box?
Dennis Alvarez

како да додавате апликации во кутијата со спектрален кабел

Технологијата во дигиталниот свет е целосно револуционизирана. Ни беше дадена смешна количина на технолошки услуги кои се корисни во речиси сите сфери од нашиот живот. Никој никогаш не помислил дека ќе можеме да гледаме подвижни слики веднаш пред нас; сепак, тоа веќе се случи одамна. Спектар е репер на успешните телекомуникациски компании. Една од фантастичните работи што ги направија Spectrum TV услугите е додавање на апликации за стриминг во нивната кабелска кутија. Во овој напис, ќе ве водиме како да додавате апликации по ваш избор во вашата кутија за кабел Spectrum за да имате неограничена доза на пренос. Прочитајте понатаму.

Спектар ТВ кабелска кутија:

Спектар ТВ-кабелска кутија е опремена со два уреди. Едниот е сет-топ бокс, а другиот е DVR. Поставката за DVR ви овозможува да имате тони снимки од вашите омилени ТВ серии офлајн. Можете да зачувате голем број ТВ серии онлајн и да ги гледате подоцна додека сте офлајн.

Покрај DVR, Spectrum кабелската кутија има специјализиран интернет провајдер кој ви овозможува да пренесувате најквалитетна кабловска телевизија. Сега, исто така, можете да ја имате целосната достапност на стриминг содржината на Netflix на вашите ТВ екрани.

Како да додадете апликации во Spectrum TV Cable Box?

Кои се начините за додавање апликации До The Spectrum Cable Box?

Стримингот станува двојно забавен кога имате многуканали надополнети со вашата кабелска кутија. Нетфликс е цел универзум на одлична содржина за стриминг. Додавањето на Netflix во вашата кабелска кутија е веќе супер забавно. Ќе бидете возбудени кога ќе дознаете дека кутијата за кабли Spectrum е веќе опремена со Netflix.

Spectrum наскоро ќе ги вклучи останатите апликации за стриминг во нивната кабелска кутија; за сега, можете да пристапите до Netflix на вашиот Spectrum кабелски кутија користејќи ги следниве два начина.

 1. Додајте Netflix во менито за кабел со спектар:

Ова е еден начин да се додаде Netflix во кабелската кутија. Еве како го правите тоа:

 • Земете го далечинскиот управувач Spectrum TV.
 • Допрете го копчето Мени на далечинскиот управувач.
 • Одете во опцијата Апликации на вашиот Spectrum ТВ.
 • Лоцирајте ја претходно инсталираната опција на Netflix.
 • Отворете Netflix и притиснете „OK“.
 • Најавете се на вашата Netflix сметка со внесување на ингеренциите на вашата сметка. Регистрирајте се за нова сметка ако немате.
 • По регистрирањето или регистрирањето, притиснете ја опцијата „Се согласувам“ откако ќе ги прегледате Условите и правилата.
 1. Додајте Netflix во Spectrum Cable Box преку канали 1002 или 2001 година:

Друг начин да ја додадете апликацијата Netflix во вашата Spectrum кабелска кутија се прави преку каналите 1002 или 2001 година.

Еве како го правите тоа:

Исто така види: Фановите случајно се зголемуваат: 3 начини да се поправат
 • Повторно, земете го далечинскиот управувач Spectrum TV.
 • Одете до каналите 1002 или 2001 додека го користите далечинскиот управувач Spectrum TV.
 • Допрете на копчето ОК за да започнетеапликацијата Netflix.
 • Сега внесете ги ингеренциите на вашата сметка за да се најавите на Netflix. Регистрирајте се ако немате.
 • Допрете на опцијата Се согласувам откако ќе ги видите Условите и правилата.

Сето тоа, овие два начини се најефикасните начини за додавање апликации за стриминг до вашата Spectrum кабелска кутија.

Исто така види: Може ли да го приклучам мојот рутер во кој било приклучок за телефон?Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.