5 начини да се поправи T-Mobile Popees што не работи

5 начини да се поправи T-Mobile Popees што не работи
Dennis Alvarez

Т мобилните попаји не работат

T-Mobile се бренд на кој навистина не му треба многу вовед. Тие почнаа на голем начин и обезбедија пристоен дел од пазарот, не само во САД, туку и во неколку други територии ширум светот.

Најчесто, кога треба да ги решиме проблемите поврзани со нивните услуги, ова е генерално поврзано со повиците кои не доаѓаат или други поврзани прашања. Сепак, денес ќе биде малку поинаку.

Една од главните предности на брендот T-Mobile е тоа што нивната корисност се протега многу подалеку од едноставниот комуникациски аспект на нивниот бизнис. Тие имаат прсти и во неколку други пити. Една од нив е програма што тие ја развија за корист на нивните клиенти и ја нарекоа „T-Mobile вторник“.

Повеќето од нас ќе се согласат дека вторник е изразито просечен ден најчесто. Значи, она што го направија момците од T-Mobile е што воведоа цел сет на зделки и попусти и ги применија на нивната база на клиенти што потоа можат да ги користат секој вторник.

Поголемиот дел од времето, сите овие зделки а попустите ќе функционираат без проблем. Сепак, една од нивните најпопуларни зделки - онаа што ја направија со Попајс - се чини дека не функционира толку често колку што функционира.

Со оглед на тоа што ова во најмала рака е прилично досадно, мислевме дека би погледнете да го дознаете за вас. Подолу е она што ниеоткриено.

Начини да се поправат T-Mobile Popeyes кои не функционираат

Неколку од овие поправки можеби веќе сте ги пробале, сепак, ние сепак би препорачале да ги поминете сите во случај да сте пропуштиле една витална компонента што ја прави целата работа само кликнете. Ајде да навлеземе во тоа!

  1. Времето е сè

Првото нешто што треба да го провериме списокот е дека сите ги следите условите на понудата. Повеќето од вас веќе ќе го знаат ова, но има краен рок за оваа понуда и истекува во 16 часот . Дури и на последниот ден од договорот, треба да се обидете да стигнете до Попајс некаде помеѓу 16 и 17 часот за да бидете целосно сигурни дека ќе го добиете бесплатниот бургер.

Исто така види: Дали треба да го вклучам IPv6 на Eero? (3 придобивки)
  1. Drive-Thru or In -Личност

Ако сакате да го добиете бесплатниот хамбургер, а проблемите на T-Mobile се чини дека ви пречат да се случи тоа, има доста да се каже за лично поставување на вашата нарачка, наспроти откупувањето на зделката преку Интернет.

За нас, најдобриот начин да го постигнеме тоа е да се упатиме кон возењето, каде што ќе можете да комуницирате со вистински човек и да го завршите тоа на тој начин. Сè што ќе треба да направите е да им го покажете кодот – кој ќе биде валиден – и потоа да го соберете вашиот бесплатен бургер.

Исто така, во повеќето случаи, нема ни потреба да имате апликацијата - Попајс едноставно ќе го провери кодот.

  1. Договорот може да имаИстечен

Ако сте се обиделе да одите во Попајс и двајцата сте на време и отидовте директно на возење и сè уште не функционираше надвор за вас, ова најверојатно ќе значи дека договорот е истечен.

Несреќната работа овде е што апликацијата T-Mobile и онаа за Попајс може да завршат со два различни датуми на истекување. Тоа е досадно, знаеме. Навистина, единствениот начин да се избегне е да проверете го датумот на истекување на двете апликации за да бидете сигурни дека не сте затечени.

  1. Можеби постои технологија Проблемот е во игра

Исто така види: Дали T-Mobile користи AT&T Towers?

Кога T-Mobile првпат го започна договорот со Попајс, ниту тој не функционираше беспрекорно. Всушност, многу малку корисници навистина можеа да го откупат кодот. Згора на тоа, договорот со Попајс беше објавен пред неговото време, а потоа подоцна не можеше да се реализира . Значи, сигурно е малку катастрофа.

Со оглед на историјата на технолошките проблеми зад овој договор, можеби е вреди да се вратиме малку назад во времето во однос на технологијата . Зошто да не се обидете да ги повикате и да видите дали ќе го откупат кодот за вас преку телефон? Можеби звучи малку чудно, но тоа е солиден начин да се уверите дека технолошкиот елемент е отстранет од ситуацијата.

Вреди да се напомене дека кога првпат стана познато за ова прашање, многу луѓе почнаа да платформите за социјални медиуми како Твитер и Фејсбук за да се пожалат на проблемот.

Кога се случи ова,Т-Мобиле прилично брзо потврди дека има технолошки проблем во игра. Значи, само во случај да мислевте дека овој предлог е малку чуден, постои основа за тоа!

  1. Дали сте подобни за договорот?

Ако договорот со Попајс сè уште не функционира за вас и не можете да сфатите зошто, најверојатната причина е тоа што едноставно немате право да го барате. Ние би препорачале да отидете и да проверите дали е тоа така или не, пред да изгубите повеќе време на тоа.

Начинот на кој функционира е дека, доколку клиентите на T-Mobile се претплатиле на месечен план, тие можат потоа се квалификува за сите различни зделки во програмата вторник. Згора на тоа, постои одредба која вели дека клиентот треба да има над 18 години.

Но, постои начин да се заобиколи и ова возрасно ограничување . Значи, ако имаш повеќе од 13 години и имаш согласност од твоите родители да се пријавиш во вторник, така ќе бидеш во ред. За следното ограничување, треба да сте легален жител на САД.

Откако ќе го завршите сето тоа, не можеме да видиме друга бариера што би можела да ви стои на патот. Меѓутоа, ако има нешто што можеби сме пропуштиле, слободно посетете не во делот за коментари за да можат другите да бидат свесни за тоа.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.