5 начини да го исклучите Primetime во секое време

5 начини да го исклучите Primetime во секое време
Dennis Alvarez

како да го исклучите ударниот термин во секое време

Primetime Anytime е една неверојатна платформа и услуга за луѓе на кои им е потребна забава и прајмтајм содржина во секое време. Сепак, секој корисник на Primetime Anytime се бори со проблемите со исклучувањето бидејќи е прилично тешко.

Значи, ако сте корисник на PTAT и се прашувате како да го исклучите Primetime Anytime, дојдовте на вистинското место. Тоа е да се каже затоа што додадовме различни методи за исклучување на Primetime!

Како да го исклучите Primetime во секое време

1) ТВ поставки

За секој што користи Primetime на својот телевизор, можете едноставно да го исклучите од поставките. Со ова, само отворете го менито и одете во апликацијата за поставки. Откако ќе се отворат поставките, скролувајте надолу до стандардните DVR. Ова ќе отвори нов прозорец и треба да допрете на ударниот термин во секое време. Последователно, кликнете на опцијата „не овозможувај“ и потврдете ги промените.

2) PTAT

Ако не сте биле во можност да го исклучите Primetime Anytime преку Поставки за ТВ, предлагаме да се одлучите за овој метод. Во овој метод, само отворете го PTAT и кликнете на копчето за опции. Ова ќе отвори нов прозорец преку кој можете да кликнете на поставките. На крај, само кликнете на копчето „исклучи го“ и ќе можеш да го исклучиш Primetime Anytime.

3) Hopper

Исто така види: Може ли да ги видам текстуалните пораки на моите сопрузи на Verizon?

Кога треба да го исклучиш на Primetime постојано, ние разбираме како можесе фрустрира бидејќи се вклучува сам. Со ова, можете да ги отворите поставките во менито Hopper и да допрете на стандардните DVR. Кога ќе кликнете на оваа опција, ќе се појави логото на Primetime Anytime и треба да го изберете. Следствено, ќе ве однесе до оневозможените и ќе овозможи опции (знаете што да изберете, оневозможете се разбира). Во случај да се обидувате да го исклучите Primetime Anytime преку бункерот, треба да почекате да го исклучите во текот на денот или откако PTAT ќе престане да работи.

4) Исклучување на снимките

Во случај да не сакате да го исклучите Primetime Anytime, туку сакате да ги исклучите снимките во секое време, можеме да помогнеме и со тоа. во овој случај, само притиснете го жолтото копче достапно на вашиот далечински управувач и притиснете го копчето 5. По 5, притиснете го копчето 2. Ќе се појави нов прозорец од кој треба да означите и да ја изберете опцијата оневозможи. Потоа, треба да ги зачувате поставките за излегување од екранот. Оваа акција ќе истече на снимките (иста секвенца како и онаа на снимањето беше иницирана). Сепак, бришењето на снимките не е можно.

5) Откажување на Primetime

Исто така види: 5 начини да се поправи TP-Link 5GHz WiFi што не се прикажува

За сите што треба да го откажат Primetime Anytime наместо едноставно да го исклучат, можете откажете ја и претплатата. Во овој случај, само најавете се на сметката и префрлете се на опцијата „ваша сметка“. Од менито, одете до „вашиотпримарно членство“ и кликнете на опцијата за крај на членството. Оваа опција обично е достапна на левата страна и ги потврдува промените.

Заклучокот е дека Primetime Anytime им овозможува на корисниците да ги гледаат содржините и емисиите на FOX, CBS, ABC и NBC. Значи, ќе ви помогне да ја оптимизирате забавата.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.