3 начини да се поправи одложеното прашање со Hulu преводи

3 начини да се поправи одложеното прашање со Hulu преводи
Dennis Alvarez

hulu преводите се одложени

Исто така види: Netgear CM500 Светлосни значења (5 функции)

Hulu е услуга за стриминг од Америка. Единствениот услов за користење на оваа апликација е да имате стабилна интернет конекција во вашиот дом. Брзината што е потребна за него обично е до 2,4 Mbps, но може да се разликува ако користите различни резолуции. Најдоброто нешто во користењето на Hulu во однос на другите услуги за стриминг се функциите што ги добивате.

Апликацијата им овозможува на луѓето огромен избор на канали, филмови и ТВ емисии. Можете дури и да барате дополнителни видеа кои потоа ќе бидат додадени во вашата библиотека. Неодамна, некои луѓе пријавија дека нивните преводи се одложени кога користат Hulu. Ако и вие го добивате истиот проблем, тогаш овој напис би можел да ви помогне.

Hulu преводи се одложени

  1. Повторно овозможете затворени титлови

Hulu има вградени поставки за титлови. Можете да ги поставите користејќи го системот за претпочитање на корисникот обезбеден од нив. Ова им овозможува на луѓето да ги постават датотеките според нивната употреба. Потоа ќе добиете различни опции на секој профил.

Иако функцијата е неверојатна, понекогаш проблемот со еден профил може да се прошири и на други. Алтернативно, можеби некој случајно ги променил конфигурациите за вас. Сепак, наједноставниот метод за решавање на овој проблем е со ресетирање на затворените титли. Можете да пристапите до нив со отворање на поставките штом се репродуцира видео. Сега лоцирајтетабот титлови и преводи и отворете го.

Оневозможете го еднаш и потоа овозможете го повторно. Сега можете да се вратите на вашиот медиум и да видите дали проблемот е решен. Луѓето кои ја користат класичната апликација Hulu наместо поновата, можат да ги отворат поставките поинаку. Тие ќе мора да го притиснат копчето „горе“ на нивниот далечински управувач два пати за да пристапат до него.

Исто така види: Код за статус на Xfinity 580: 2 начини да се поправи
  1. Затворете ја апликацијата Hulu

Понекогаш проблемот може да да биде дека корисникот ја користи својата апликација без престан веќе подолго време. Ова предизвикува привремените датотеки на него да се затнат што резултира со слични грешки. Можете да ја исчистите меморијата за вашата програма со давање неколку минути.

Целосно затворете ја апликацијата и подигнете ја резервната копија по некое време. Ова треба да дозволи датотеките да се отстранат заедно со проблемот што го добивавте. Потоа треба да можете да започнете да го користите Hulu без никакви проблеми. Во некои случаи, луѓето можеби ќе треба дури и да го рестартираат својот уред заедно со апликацијата.

  1. Проверете ги другите видеа

Друга работа што може да се направи е да ги проверите сите други медиуми на вашата апликација. Ако забележите дека само тековната датотека што ја гледате добива одложени преводи. Тогаш ова може да значи дека има грешка со видеото наместо услугата на Hulu. Меѓутоа, ако сите датотеки го добиваат истиот проблем, тогаш треба да ја контактирате компанијата.

Тие имаат линија за поддршкакои би требало да можат да ви помогнат во идентификувањето на проблемот. Марката е прилично пријателска, затоа не се двоумете да ги прашате за проблемот. Тие потоа ќе ве водат низ целиот метод на решавање проблеми. Алтернативно, ако проблемот е од нивниот заден дел, тогаш тие самите ќе го поправат тоа.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.