3 начини да го поправите заглавениот спектар на „Држете се околу ние ги поставуваме работите за вас“

3 начини да го поправите заглавениот спектар на „Држете се околу ние ги поставуваме работите за вас“
Dennis Alvarez

Spectrum Stick Around Ние ги поставуваме работите за вас

За повеќето од нас, на брендот Spectrum не му треба многу вовед. Откако се појавија во прв план како водечка на пазарот услуга за доверливи и висококвалитетни интернет и телевизиски услуги, тие успеаја да обезбедат сè поголем број лојални клиенти во последниве години.

Всушност, ние ќе одиме колку да ги опишете како еден од најдобрите добавувачи таму, така што, ако случајно сте еден од нивните постоечки клиенти и моментално го читате ова, добра работа да донесете солидна одлука!

Во однос на цените и добивање на пристоен износ на тресок за вашиот долар, навистина нема подобра опција таму. За разумен трошок, нивната услуга обезбедува речиси сè што некогаш може да ви треба.

За повеќето од нас, аспектот што најмногу нè мами да се придружиме на Spectrum е дарежливиот опсег на канали што ги добивате кога ќе се регистрирате. Сепак, не е сè рози кога се регистрирате на Spectrum.

Нивната технологија, исто како и секој производ на друга компанија, може да има тенденција да решава неколку проблеми одвреме-навреме. Најфрустрирачки од сите овие проблеми се пораките за грешка што се појавуваат и се чини дека е невозможно да се ослободите од нив, без разлика што правите.

Се разбира, во овој случај, се повикуваме на пораката „Држи се наоколу, ги поставуваме работите за тебе“ . Досадно, нели? Да не зборуваме дека може целосного наруши вашето гледање. Ова е особено фрустрирачки кога сметате дека веќе сте платиле пристојна сума на готовина за да ја добиете услугата.

Сепак, не треба да се грижите. Од сите проблеми што може да се случат со Spectrum, ова е на малиот крај на скалата. Ова е одлична вест бидејќи значи најверојатно можете сами да ја поправите со следење на неколку совети.

Исто така види: Предупредување од DHCP - Некритичното поле невалидно во одговор: 7 поправени

Затоа, за да се тркала топката, прво ќе објасниме зошто добивате таа порака за грешка на прво место. После тоа, ќе се обидеме со сите сили да ви помогнеме да го поправите без да барате експерти. Ако ова е вид на информации што сте го барале, дојдовте на вистинското место! Прочитајте понатаму!

Зошто ја добивам пораката „Држете се, ви ги поставуваме работите“?

Услугите за стриминг со грешки навистина можат да ви го уништат опуштањето време и завршуваат со стрес.

Сега, ова не значи дека Spectrum обезбедува услуга со слаб квалитет – тие не – но работите тргнуваат наопаку.

Згора на некои други шифри за грешка, многу корисници известуваат дека постојано се заглавуваат на екранот на кој пишува „Држи се, ние ги поставуваме работите за тебе“.

Повторно уште полошо, неколку се се жалат дека не можат ништо да направат околу ова прашање. Постојат неколку различни причини зошто би можеле да ги добивате овие пораки . Еве ги причините што можеме да ги најдеме:

 • Нестабилноили слаба интернет конекција.
 • Грешки на страничните/кабелските услуги на Spectrum.
 • Баги или застарен софтвер.

Во принцип, Spectrum „Stick Пораката околу, ние ги поставуваме работите за вас“ е исто така поврзана со кој било, а понекогаш и со сите фактори подолу :

 • Поплочување или замрзнување на сликата/лош квалитет на медиумот.
 • Лош прием.
 • Проблеми со преносот на каналот.
 • Програмскиот водич е недостапен.
 • Се прикажуваат снежните медиумски датотеки.

Како да ги решам проблемите со Spectrum Cable Box „Држете се наоколу, ги поставуваме работите за вас“?

Кога станува збор за поправање на овој проблем, има неколку чекори што треба да ги следите.

Во овој момент, треба да ви кажеме да не се грижите ако навистина не сте „техничка“ личност. Ќе се обидеме и ќе дадеме се од себе за да се погрижиме чекорите да се следат што е можно поедноставно.

Во секој случај, ниту еден од овие поправки нема да бара од вас да разделите ништо или да го ризикувате интегритетот на вашите уреди.

1. Проверете дали се достапни ажурирања:

Понекогаш кога софтверот не е целосно ажуриран, тоа може да предизвика хаос со вашите уреди. Без разлика дали се работи за телевизор, телефон или лаптоп, може да почнат да се појавуваат проблеми со перформансите што ги немало претходно.

На долниот крај на скалата, може да забележите дека вашиот телевизор можеби станал повеќе слабите. Додека, на поекстремниот крај на нештата, може прилично да престане да работицелосно.

Значи, за да се борите против ова, ќе треба да проверите за да се уверите дека сите ваши ажурирања се во ред. Потоа, проверете дали вашата кутија за кабел Spectrum е заврши со извршувањето на неговите ажурирања и конфигурации пред да се обидете да направите нешто со него.

Во никој случај не треба да се обидувате да го рестартирате или исклучите кутијата додека се ажурира . Сè што треба да направите е да почекате. Целата работа треба да се заврши за 10 минути. Ако не, еве што да правите следно.

2. Тешко ресетирање на кутијата со кабел со спектар:

Ако вашата кутија сè уште не ви ги дава посакуваните резултати, следната опција е да извршите тврдо ресетирање на кутијата . Ова звучи сериозно, но не грижете се, тоа е сосема безбедно. Само следете ги чекорите подолу:

 • Исклучете кабелската кутија.
 • Следно, притиснете го копчето за ресетирање .
 • <6 6> Држете го притиснато копчето околу 30 секунди за да се уверите дека ресетирањето е завршено.
 • Опуштете го копчето >> Почекајте неколку секунди.
 • Контактирајте со Spectrum Customer Support и прашајте ги дали вашите канали реагираат ако сте заглавени повторно на екранот „Држи се, ние ги поставуваме работите за тебе“.

3. Проверете ги вашите кабли и врски на спектарот:

Исто така види: 3 вообичаени проблеми со HDMI ТВ со инсигнија (решавање проблеми)

Речиси во секој случај, тешкоресетирањето е она што ќе го реши проблемот. Ако не е, лошата вест е дека проблемот е најверојатно многу потежок од повеќето случаи.

Во овој момент, има или технички проблем со самата кутија или проблем на крајот на нештата.

Сепак, има уште една работа што треба да ја проверите пред целосно да се откажете од неа. Понекогаш вашите врски може да се истрошени со текот на годините.

Погрижете се да не се изнемоштени или џвакани или нешто слично . Додека сте таму, исто така е добра идеја да проверете дали се приклучени колку што е можно поцврсто.

Спектар „Држете се наоколу, поставуваме Things Up for You“ Грешка

Никогаш не е добро време да имате проблеми со вашата услуга за стриминг, а овој може да биде особено луд.

Сепак, мораме да го препорачаме тоа не одите подалеку од овие чекори кога се обидувате сами да го поправите. Ако го направите тоа, на крајот може да ве чини време и пари на долг рок.

Најдобро е да им го оставите останатото на професионалците кои, најверојатно, ќе ви дадат сосема нова кутија.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.