Хак на апликацијата Spectrum TV Away From Home (објаснето)

Хак на апликацијата Spectrum TV Away From Home (објаснето)
Dennis Alvarez

Хакирање на апликацијата Spectrum TV Away From Home

Од сите дополнителни функции што ги нуди Spectrum, апликацијата Spectrum TV е извонредна.

На крајот на краиштата, нема Заминавме многумина од нас кои се доволно трпеливи да чекаат до следната недела за следниот дел од нивното омилено шоу. Едноставно веќе не функционира така.

Исто така види: Assurance Wireless vs Safelink- Споредување на 6 карактеристики

Луѓето се позафатени генерално отколку во минатото. Имаме места да бидеме, работи што треба да правиме, а сето тоа значи дека никогаш не можеме да гарантираме дека ќе бидеме дома во времето кога ќе се емитува нашата емисија.

Значи, нема потреба да се каже дека стриминг стана вистинскиот пат -да метод за повеќето од нас да ја консумираат нашата забава. Или ги зачувуваме епизодите додека не биде објавена цела сезона и прејадуваме, или ја гледаме за да се опуштиме во наше определено време.

И затоа навистина ја цениме апликацијата Spectrum TV. Нема потреба да поставуваме ништо за да снимаме ако нешто пропуштиме. Сè е на дофат на раката кога и да посакате.

Во свет каде удобноста е крал, не е ни чудо што луѓето продолжуваат да се собираат кон брендот Spectrum. Но, за нас тоа не е ни најдоброто нешто.

Некои луѓе сè уште не сфаќаат дека можете да ја земете оваа услуга со себе кога сте во движење. Можете додека не сте на долги автобуски патувања со тоа што ќе ја достигнете серијата што сакавте да ја достигнете, да ја користите додека патувате, без разлика.

Сепак, поставете ја апликацијата да правиова не е исто толку лесно како да го вклучите додека сте во движење. Има неколку трикови што ќе треба да ги знаете за да функционира.

Исто така види: Споредете 50Mbps влакна наспроти 100Mbps кабел

Значи, ако ја пропуштите оваа поволност и сакате сега најдобро да ја искористите апликацијата, дојдовте до вистинско место! Прочитајте понатаму, а ние ќе ви покажеме како се прави тоа!

Апликација Spectrum TV:

Целата цел на апликацијата Spectrum TV е тоа што ви овозможува пристап до вашите вообичаени ТВ-услуги базирани на кабел, а исто така ви дава малку поголема контрола .

Не мора да гледате ништо додека се емитува. Наместо тоа, имате можност да пристапите до вашиот DVR и да имате целосна и целосна контрола врз закажувањето и прегледувањето на вашите ТВ-снимки.

Комбинацијата на овие функции ви овозможува да направите многу повеќе со вашата претплата отколку со повеќето други услуги.

Додавањето на оваа функција во нивната линија на услуги докажува да биде паметен потег на Spectrum, при што повеќето од нивната база на клиенти ја ценат дополнителната слобода.

Апликација Spectrum TV на паметен телефон

Нема сомнеж дека Апликацијата Spectrum TV на паметен телефон е прилично одлична за кога патувате на долги растојанија и ви треба забава.

Иако некои други услуги понекогаш може да бидат малку непроменети, се чини дека апликацијата за паметни телефони може да се одржи кога ќе ви треба.

Поголемиот дел од времето, така што сè додека имате пристојноповрзувањето, проследувањето на вашите емисии е прилично лесно. Но, што ако знаете дека нема да имате добра интернет конекција на вашето патување?

Па, за жал, може да биде доста тешко да се добие вашите покажува во вашиот притвор додека сте во движење. За прилики како оваа, апликацијата Spectrum TV е вашата најдобра опција.

Апликација Spectrum TV Away From Home Hack

Апликацијата Spectrum TV стои надвор од остатокот од толпата кога станува збор за стриминг апликации. Општо земено, услугите како овие го чинат корисникот малку дополнително за да ги искористи.

Но, во уникатниот случај на апликацијата Spectrum TV, сето тоа доаѓа бесплатно ! Тоа е поголема контрола врз тоа како и каде ги гледате вашите омилени серии, со нула дополнителни финансиски трошоци.

Можеби прашувате зошто е бесплатен, па ајде да навлеземе во него.

Без разлика дали се претплатите на пакетот Spectrum или планирате да се претплатите на оној што вклучува интернет и ТВ на дозволете патување, нема разлика.

Во секој случај, потребно е да ви треба да ја преземете апликацијата Spectrum TV во секој случај за целосно да ја искористите.

Значи, во основа, нема трик за тоа . Сè што треба да направите е да ја преземете апликацијата веднаш, а потоа можете да ја користите речиси секоја услуга Spectrum што ја има додека сте во движење.

Вклучено Вашите паметни телефони и таблети:

Повеќето луѓе избираат да не носат голем обемен лаптоп со себе за нивнитепотребите за гледање. Многу е полесно и попрактично да се намали големината и да се користи таблет или паметен телефон.

За нас, генерално одиме со опцијата паметен телефон како што можете да донесете батериски пакет со да го држите наполнет неверојатно долго - совршен за многу долги патувања.

Значи, со носење на овој мал и лесен комплет со вас, можете да се уверите дека се забавувате убаво многу околу часовникот.

Како дополнителен бонус, Spectrum ви овозможува да преземате и пристапувате до апликациите за стриминг кога одите во App Store или Google Play на кој било уред што го користите.

Апликација Spectrum TV Away From Home Hack

За клиентите на Spectrum, овие денови, стриминг и пристап до складирана содржина додека сте во движење навистина воопшто не е проблем.

Нема голем трик за тоа и не бара претходна подготовка освен едноставно пријавување за услугата.

Секако, секогаш ќе биде многу полесно да го направите тоа од удобноста на вашиот дом, но што се однесува до услугите за стриминг за оние кои се во движење, оваа е тешко да се победи.

Да се ​​признае, далеку од дома може да предизвика да пропуштите некои од попремиум услугите, но ако планирате да бидете во движење подолго време, би препорачале да проверите некои од поексклузивните апликации Spectrum и некои од партнерите апликации.
Dennis Alvarez
Dennis Alvarez
Денис Алварез е искусен технолошки писател со повеќе од 10 години искуство во областа. Тој има напишано опширно на различни теми кои се движат од безбедноста на интернет и решенија за пристап до cloud computing, IoT и дигитален маркетинг. Денис има остро око за идентификување на технолошките трендови, анализа на динамиката на пазарот и презентирање остроумен коментар за најновите случувања. Тој е страстен да им помага на луѓето да го разберат сложениот свет на технологијата и да донесат информирани одлуки. Денис има диплома по компјутерски науки на Универзитетот во Торонто и магистерски студии по бизнис администрација на бизнис школата Харвард. Кога не пишува, Денис ужива да патува и да истражува нови култури.